Jdi na obsah Jdi na menu

Červená Lhota 26.8.2010

6. 9. 2010

dscf2926_7_8_tonemapp.jpgVe čtvrtek 26. srpna  jsme se s Pavlem opět rozhodli, že vyrazíme lov za dalšími fotografiemi. Tentokrát se stal objektem našeho zájmu nedaleký renesanční zámeček Červená Lhota. Do stejnojmenné vesnice jsme dorazili již okolo šesté hodiny večerní, přestože naším cílem bylo fotit tento zámek až při západu slunce (cca. 19:50).

Na místě jsme si uvědomili, že se nám poštěstilo dorazit v době, kdy bylo v celém areálu všehovšudy 10 lidí, což nám ušetřilo naše nervy i čas, který by jsme jinak strávili retušováním. Stejně tak jakýkoliv pohyb ve snímku je pro naše oblíbené HDR osudný.

Díky dostatečnému časovému předstihu jsme se mohli věnovat i obsáhlejším panoramatům a fotkám z hůře přístupných míst. Po více jak hodině fotografovámí jsme se přesunuli po obvododu vodní plochy a připravili se na vlastní západ slunce. Nutno podotknout, že jsme čekali lepší světlo a odstín nebe, ale o sklamání nemůže být řeč. Přece jenom zámky jako je Červená Lhota jsou "fotkyhodné" za každého počasí.

O sto fotek později se již úplně setmělo a moje kontrolka stavu baterie se zbarvila do ruda. Zbalili jsme stativy, fotoaparáty a vyrazili zpět. 

FOTKY ZE LHOTY